Sale weselne i gastronomia:


Soplicowo sala weselna

Weselny stół w restauracji Soplicowo. Łódź.

 


 

Sale weselne, restauracje, hotele – jednym słowem miejsca gdzie może odbyć się ślub i wesele.

Catering dla imprez w domu i poza domem.


 

Wybór miejsca

To właśnie od wyboru sali na wesele większość par zaczyna organizowanie swej ślubnej uroczystości. Dopiero potem przychodzi dobór: sukni, obrączek, samochodu, limuzyny lub innego pojazdu (bryczka, kareta, motocykl) na ślub.

Wybór jest ogromny. Łódź, Pabianice i Zgierz i ich okolice to kilkaset propozycji. Od klimatów sielskich, nawet nieco remizowych, do luksusowych i zabytkowych obiektów. Od kuchni tradycyjnej, do najbardziej wymyślnej i egzotycznej. Wybór sali powinien (jeśli jest taka możliwość) uwzględniać specyfikę każdej uroczystości. Dla jednych atutem decydującym będzie obiekt (koniecznie pałac lub dworek), dla innych rozległy park możliwy do wykorzystania w trakcie wesela, lub możliwość zapewnienia miejsc hotelowych.

Nie bójmy się dokonywać wyboru w ten sposób, by po prostu spełniał on nasze oczekiwania – nic nie jest ani gorsze, ani lepsze.

Jeśli nie huczne wesele – to co?

Nie wszyscy chcą i mają potrzebę, by organizować wesele na sto par, na którym zespół weselny lub DJ gra najnowsze przeboje. Stanowczo wolą podjąć swych gości w bardziej kameralnych warunkach – obiadem lub kolacją przy dobrym winie i w lokalu, który prowadzi wykwintną kuchnię. W tle może przygrywać kwartet smyczkowy, albo zgoła nic – tylko rozmowy.

Wesele jak piknik

Od niedawna ślub może być udzielony niemal w każdym miejscu – byle było godne i nie stwarzało nadmiernego niebezpieczeństwa dla urzędnika Stanu Cywilnego i weselnych gości. A skoro ślub może, to czemu nie wesele? Jeśli ktoś wpadnie na pomysł zawarcia związku małżeńskiego np. w skałkach, bo kocha wspinaczkę, albo w stadninie, bo kocha konie, to nie zostaje nic innego jak znaleźć firmę cateringową, która zorganizuje i zapewni gastronomiczną część uroczystości. Czy imprezie będzie towarzyszyć muzyka, czy żywa, czy mechaniczna – to już kwestia wyboru.

Zanim zabiją weselne dzwony…

Jednak zanim para stanie na ślubnym kobiercu musi zdarzyć się kilka innych rzeczy. Przede wszystkim, wstępem do ślubu są zaręczyny. Nierzadko, to właśnie w starannie dobranym lokalu, przy kolacji wręczany jest zaręczynowy pierścionek. W wielu lokalach możemy oczekiwać naprawdę specjalnego podejścia do realizacji takiej kolacji zaręczynowej. Często w chwili, gdy młodzieniec klęka by prosić o przyjęcie zaręczynowego pierścionka wraz z oficjalnymi oświadczynami, wjeżdża na salę specjalny poczęstunek – tort lub butelka dobrego wina…

 

Więcej w kategorii - Sale weselne, gastronomia