Suknie ślubne i garnitury:


a273f03ae9839cd972605dd958a9b8cd_150x150


Suknia ślubna – jak marzenie

Jak wieść niesie suknia ślubna zaczyna być projektowana (wymyślana) od dnia, w którym dziewczynka zmienia się w kobietę. Potem następuje już tylko dopracowywanie szczegółów. Wszystkim trzeba życzyć, by przy realizacji tego marzenia nie było żadnych ograniczeń. Jednak rzeczywistość czasem sprowadza nasze oczekiwania na ziemię i okazuje się, że jednak zasoby nie są nieograniczone i trzeba iść na pewne kompromisy – choćby trzeba wziąć pod uwagę, by w sukni dało się tańczyć, bo co to za wesele, na którym Panna Młoda cały czas siedzi za stołem, bowiem gdy wyjdzie na parkiet potyka się o tren sukni.

Co wtedy – gdy wiadomo już, że ten dzień nadchodzi nieubłaganie? Trzeba poszukać fachowca i znaleźć: albo zakład krawiecki, którego specjalnością są ślubne suknie, salon gotowych sukien ślubnych, albo – gdy potrzeba strój mieć “na teraz” – wypożyczalnię.

Na szczęście cały czas Łódź, Pabianice, Zgierz i ich okolice to “zagłębie” jeśli chodzi o wszelkie wyroby odzieżowe – a więc i ślubne suknie i garnitury. Jak dodamy do tego “Ptaka”, to raczej nie powinno być kłopotów ze znalezieniem kreacji, która nie rujnując kieszeni spowoduje, że marzenie stanie się rzeczywistością i oglądając zdjęcia ślubne i film z wesela będziemy zachwyceni a nie zawstydzeni.

Ślubny garnitur dla pana – a może frak, surdut albo “jaskółka”

Panom jest nieco (ale tylko nieco) łatwiej. Teoretycznie wystarczy przyzwoity garnitur, by pan młody wyglądał elegancko i nie odstawał wyglądem od swej partnerki. Ale tak było kiedyś, dziś moda ślubna wkroczyła też do świata mężczyzn. Dzisiaj rzadko kiedy garnitur kupuje się z założeniem, że po ślubie i weselu będzie służył jako strój wyjściowy na lepsze okazje. Stąd więc powrót do: fraków, smokingów czy klasycznych ślubnych jaskółek. Już nie tylko Anglicy pokazują przywiązanie do tradycyjnych ślubnych wzorów.

Ale cóż się dziwić – ślub i wesele to nie są wyadrzenia codziennie, więc i strój też musi być wyjątkowy. Zgodny z modą, zwyczajami i marzeniami. Bo panowie też chcą, by w dniu ślubu wyglądać elegancko jak James Bond.

W dążeniu do perfekcyjnego zorganizowania uroczystości niektórzy w dążą do idealnego zgrania wszystkich elementów, tak aby: suknia ślubna, garnitur, wystrój sali weselnej, limuzyna i wszystkie inne weselne “puzzle” tworzyły harmonijną i w pełni przemyślaną całość.

 

Więcej w kategorii - Suknie i garnitury